• صفحـه اصلی
  • اجرای طرح کاهش آلودگی هوا مشهد از ۲۵بهمن/این فرصت تمدید نخواهد شد
اجرای طرح کاهش آلودگی هوا مشهد از ۲۵بهمن/این فرصت تمدید نخواهد شد
اجرای طرح کاهش آلودگی هوا مشهد از ۲۵بهمن/این فرصت تمدید نخواهد شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

سخنگوی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: طرح کاهش آلودگی هوا در شهر مشهد از تاریخ ۲۵بهمن ماه اجرایی خواهد شد.

مجید بخت آزما در گفتگو با قدس آنلاین با بیان این مطلب گفت: آخرین تمدید اجرایی شدن طرح کاهش آلودگی هوا در شهر مقدس مشهد از ۲۵ بهمن ماه خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به درخواست های بی شماری که شهروندان مشهد و همچنین شهرستان های همجوار نظیر چناران، طرقبه ، شاندیز، فریمان از مجموعه فرمانداری ها و استانداری خراسان رضوی داشتند و همچنین با توجه به صف های طولانی که در مراکز معاینه فنی خودرو در مشهد ایجاد شده بود ،با توجه به موافقت استانداری ، پلیس راهور و شهرداری مشهد مقرر شد اجرای این طرح تا تاریخ ۲۵بهمن ماه به تاخیر بیفتد.

بخت آزما با بیان اینکه از شهروندان انتظار می رود تا تاریخ تعیین شده به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند، افزود: از طرفی شهروندان نیاز است به دو نکته توجه داشته باشند، اول اینکه خودروهای شخصی که سال تولید آنها از سال ۱۳۹۴ به قبل است حتما به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند،از طرفی تاکسی هایی که یک سال از تولید آنها گذشته است نیز با مراجعه به  مراکز معاینه فنی خودرو اطلاعات خود را ثبت کنند.

سخنگوی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: لازم به توضیح است که تا تاریخ ۲۵بهمن ماه از طریق دوربین ها تمام پلاک های خودروها در شهر مشهد  ثبت و ضبط می شود و خودروهایی که مورد معاینه فنی قرار نگرفته اند و در سامانه ملی  اطلاعات آنها ثبت نشده باشد پیامک هشدار که صرفا  به منظور اطلاع رسانی است  برای آنها ارسال خواهد شد تا هرچه سریعتر و تا قبل از تاریخ ۲۵بهمن ماه که به هیچ وجه تمدید نخواهد شد نسبت به دریافت معاینه فنی خودرو خود اقدام کنند. اما  پس از این تاریخ خودروهای فاقد معاینه فنی معتبر،  هر روز ۵۰ هزارتومان جریمه خواهند شد. 

footer banner