• صفحـه اصلی
  • خودروهای بدون معاینه فنی، هر ۲۴ ساعت، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند
خودروهای بدون معاینه فنی، هر ۲۴ ساعت، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند
خودروهای بدون معاینه فنی، هر ۲۴ ساعت، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند

۱۳۹۸/۱۰/۲۱

مدیر محیط‌زیست و توسعه پایدار شهری شهرداری مشهد گفت: خودروهای بدون معاینه فنی به ازای هر ۲۴ ساعت، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و در سال گذشته، ۴۶ هزار مورد برخورد به ثبت رسیده است.

آلودگی هوا همواره از مهمترین معضلات گریبانگیر کلانشهرها بوده و در این میان شهر مشهد نیز همواره در ردیف پنج کلانشهر آلوده کشور قرار داشته است.

طرح "LEZ" طرحی برای کاهش آلودگی هواست که با  اجرایی شدن آن خودروهای بدون معاینه فنی امکان تردد نخواهند یافت.

از ۲۹دی ماه همزمان با روز هوای پاک این طرح  برابر مصوبه شورای همتای خراسان رضوی اجرایی می‌شود.

 بر این اساس طرح کاهش آلودگی هوا در کل شهر مشهد با اولویت هسته مرکزی اجرایی می‌شود و در این طرح، ۱۰۹ دوربین سازمان ترافیک شهرداری مشهد که به مرکز فرماندهی پلیس راهور متصل شده‌اند، پلاک خودروها را ثبت و بلافاصله به سامانه "سیمفا" یا همان سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران ارسال می‌کنند و هر خودرویی که معاینه فنی نداشته باشد شناسایی می شود و اگر از سوی سامانه سیمفا اعلام شود خودرویی معاینه فنی ندارد در مرحله اول از طریق پلیس راهور به دارنده خودرو اخطار داده می‌شود و اگر برای دریافت معاینه فنی اقدام نشود، برای مالک خودرو جریمه ۵۰۰ هزارریالی صادرمی‌شود.

 دوربین‌های ثبت تخلفات یک بار در روز برای ثبت تخلف اقدام می‌کنند و اگر فرد برای پرداخت جریمه خود اقدام نکرد در هر بار ۵۰۰ هزار ریال جریمه می‌شود

 اعتبار معاینه فنی بنزینی خودروها از سال تولید ۴ سال می باشد

به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری طرقبه ؛ شهروندان طرقبه که تقریبا اکثر پلاک های خودرو آنان مشهد بوده شامل این طرح  هستند و در صورت نداشتن معاینه فنی اعمال قانون میشوند. لازم به ذکر است مرکز معاینه فنی شهر طرقبه با چهار خط آمادگی لازم جهت ارائه خدمات به شهروندان گرامی را دارد.

footer banner