نیسان آریا رونمایی شد
نیسان آریا رونمایی شد

۱۳۹۹/۰۴/۱۰

شرکت نیسان مدت‌هاست که سهم بزرگی از فروش خودروهای الکتریکی بازار را نصیب خود کرده است، در حالی‌که تنها خودرو نیسان لیف را در این رده عرضه کرده است. حال این شرکت با عرضه نیسان آریا به عنوان یک کراس‌اوور الکتریکی، قصد دارد تا تنوع خودروهای برقی در سبد محصولات خود را افزایش دهد و سهم بیشتری از بازار کسب کند.

نیسان آریا نخستین بار در سال گذشته به عنوان یک مدل مفهومی معرفی شد و حال قرار است تا در اوایل سال 2021 به بازار ژاپن عرضه شود. نیسان قصد دارد تا پس از آن آریا را در بازار کانادا و ایالات متحده به فروش برساند.
مشخصات فنی

نسخه تک موتوره از یک پیشرانه الکتریکی با 215 اسب‌بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور استفاده می‌کند. سیستم انتقال قدرت این نسخه نیز تنها دیفرانسیل جلو خواهد بود. نسخه قوی‌تر دو موتوره از موتورهای الکتریکی به قدرت 389 اسب‌بخار و 600 نیوتن‌متر بهره‌مند است. سیستم انتقال قدرت این نسخه نیز تمام چرخ محرک خواهد بود. شتاب نسخه دوموتوره نسبتا قابل توجه بوده و حدود 7 ثانیه برآورد می‌شود.

براساس برآوردی که نیسان انجام داده است، آریا می‌تواند با تکیه بر باطری‌هایش مسافتی حدود 483 کیلومتر را بپیماید و از آن پس به شارژ مجدد نیاز خواهد داشت. باتری‌های نیسان آریا 90 کیلووات ساعت ظرفیت دارند که 87 کیلووات ساعت آن قابل استفاده است. نسخه ضعیف‌تر نیز باتری‌های 65 کیلووات ساعتی دارد که 63 کیلووات ساعت آن قابل دسترسی است ...

footer banner